Hizmetlerimiz

Bültenler

 

Not Defterimden: Politika, Jeo-Politika, Türkiye ve Küresel Ekonomik Gelişmeler, Yurtiçi ve Yurtdışı Piyasa Gelişmeleri, hepsi günlük olarak hazırlanan bu bültende yer almaktadır.

 

Makro Ekonomist: Enflasyon, Cari Denge, Sanayi Üretimi, Para Politikası Kararları v.b gibi makro ekonomik gelişmeleri veri yayınlanmasından sonra kısa bir süre içinde kapsamlı bir şekilde değerlendiren bülten.
​​
TCMB-Hazine: Türkiye'de TCMB ve Hazine'nin operasyonlarına ilişkin detaylı analizler aylık olarak hazırlanan bu bültende yer alır.

 

Makro Global: Küresel ekonomi ve piyasalara ilişkin yakın plan görünümünü ele alan haftalık bülten. Haftanın veri ve etkinlik gündemine, Merkez Bankalarından gelen sinyallere ve jeopolitik risklere özellikle değinilir.  

Medya

 

Yazılı-Görsel Medya: Ulusal ve yabancı yayın kuruluşlarına, haber ajanslarına (Bloomberg-Reuters-AA Finans) ve TV-Radyo yayıncılarına demeçler ve yayın konuğu olarak profesyonel veya complimentary bazda hizmet veriyoruz.
​​
Sosyal Medya: Twitter ve Linkedin hesabımız üzerinden bültenlere ilişkin kısa bilgilendirme yapıyoruz. 

Araştırma

 

Ad-Hoc Araştırma: Yerli-Yabancı reel sektör firmalarına, finans kurumlarına, ekonomi medyasına ve STK'lara ekonomi ve finans piyasalarıyla ilgili istenilen alanlarda araştırma hizmeti veriyor ve özel raporlar hazırlıyoruz.

 

Out-Sourcing: Araştırma işini out-source etmeyi düşünen kurumlara yardımcı oluyoruz.
​​
Etkinliklere Katılım: Tüm kurumların düzenlediği farklı alanlardaki etkinliklerde konuşmacı olarak yer alınır veya konuşmacılara profesyonel sunumlar hazırlıyoruz.  


 

Eğitim

 

Küresel ekonomi ve piyasaların, Türkiye ekonomisinin, TCMB ve Hazine gibi kurumların işleyişinin daha iyi anlaşılmasına yönelik eğitimler veriyoruz. 
​​
Eğitim İşbirliği: Eğitimler şirketimiz tarafından düzenlenebileceği gibi, başka kurumların çatısı (TBB, TSPB, IBS, özel eğitim şirketleri) altında da olabilir. İlgilenen kurumlara özel eğitimler de dizayn edebiliyoruz.   


 

Danışmanlık

 

Ekonomi-Finans Danışmanlığı: Holdinglere, finans ve finans-dışı şirketlere arzu edilen kapsamda ve şartlarda ekonomi-finans alanında profesyonel danışmanlık hizmeti veriyoruz. Bu hizmet, düzenli bilgilendirme raporlarının yanısıra istenilen yoğunlukta ziyareti de içerebiliyor.
​​
Bağımsız YK Üyeliği: Ayrıca, şirketlerin yönetim kurullarına bağımsız üyelik olarak veya başka şekillerde katkıda bulunabiliyor.  

 

Know-How

 

Merkez Bankacılığı: TCMB ve FED-ECB gibi merkez bankalarının karar alma süreçleri, para piyasası operasyonları ve iletişim politikalarının nasıl izlenmesi gerektiğine ilişkin bilgilendirmeyi bireysel ve kurumsal yatırımcılara yönelik olarak yapıyoruz. 
​​
Siyaset-Ekonomi İlişkisi: Siyasetin, makro ekonomik analizler ve finansal göstergeler üzerindeki etkilerine ilişkin kapsamlı bilgilendirmeyi jeopolitik riskleri de içerek şekilde yapıyoruz.

Blog

 

Önceki yazılar ve arşiv için:  

burumcekci.blogspot.com